Strona główna Dział infrastruktury Instalacje teletechniczne Okablowanie sieci strukturalnych teleinformatycznych

Okablowanie sieci strukturalnych teleinformatycznych

Okablowanie sieci strukturalnych teleinformatycznychW chwili obecnej sieć LAN jest jednostką systemu informatycznego, która obecna jest niemal w każdym przedsiębiorstwie. Dzięki sieci LAN mamy możliwość wymieniania pomiędzy sobą danych oraz komunikowania się w ramach jednej lokalizacji. Dla wielu osób oznacza to znaczne ułatwienie oraz zwiększenie efektywności wykonywanej pracy.  

Tworząc sieć LAN dokonujemy przyłączenia poszczególnych użytkowników rozmieszczonych w różnych lokalizacjach w ramach tak zwanej jednej jednostki organizacyjnej. Do tego celu wykorzystywane są m.in.  linie miedziane linie światłowodowe, radiolinie a także odpowiednie urządzenia aktywne

W jakim celu tworzy się okablowanie sieci strukturalnych teleinformatycznych

Podstawowym zadaniem okablowania strukturalnego jest zbudowanie przejrzystego systemu modularnego, dzięki któremu możliwa jest realizacja określonej konfiguracji połączeń dla systemu teleinformatycznego. Tego typu sieć pozwala każdemu użytkownikowi na włączenie dowolnego sprzętu i skorzystanie z każdej usługi systemu z pozycji niemal wszystkich punktów telekomunikacyjnych. Dzięki temu użytkownicy mogą się swobodnie przemieszczać pomiędzy poszczególnymi stanowiskami pracy.

Jeśli chcieliby Państwo stworzyć tego typu sieć w swój firmie i tym samym zwiększyć efektywność wykonywanych działań i ułatwić pracę na poszczególnych stanowiskach, to serdecznie zapraszamy do kontaktu. Jesteśmy do Państwa dyspozycji.

 

Rzetelna firma

Copyright 2011 © Neologic Wszelkie prawa zastrzeżone!